North Fresno Rotary Club of Fresno
# First Name Last Name Classification
1 Tony Akel Civil Engineer
2 Arpi Alanjian-Rosenbery Antique Sales
3 Jacob Alanjian-Rosenbery Estate Sales/Auction House
4 Teri Amerine Foundation Development
5 Roger Anderson Office Sales and Leasing
6 Carolee Andrews-Shaffer Talent Acquisition Specialist
7 Monica Balch Criminal Justice
8 Murray Barry Rheumatology
9 Hagop Bedoyan Attorney-Bankruptcy
10 Stephen Berglund Dry Cleaning-Retail
11 Steve Bezzerides Inurance-Personal Lines
12 Ralph Boyajian Civil Engineer
13 Patrick Bradley Fire Insurance
14 Michael Carlstrom Municipal Architecture
15 James Clark Print, Mail & Direct Communication
16 James Connelly Computer Accounting
17 Jeffrey Dale Coffee Wholesale
18 Jerry Dale Office Coffee Service
19 Amir Dehlan Real Estate Commercial/Business Sales
20 Paul Dyer Hospital Administration
21 Sherian Eckenrod Education, Community College
22 Richard Ellsworth Real Estate-Commercial
23 James Flanagan Author
24 Donald Foppiano Funeral Service
25 Peter Fortuna Technology Consultant
26 John Frost Architecture-Health Care
27 Paul Gibson Real Estate - Residential
28 Rodney Gibson Financial Consultant
29 Joshua Giosa Honorary
30 Larry Granados Jewelry Sales
31 Michael Grannis Wealth Advisor
32 John Graves Building Materials
33 Nicholas Grim Marketing & Communication
34 Bernadette Hansen Travel Service
35 Bruce Harr Banking-Portfolio Management
36 Donald Henderson Boat Manufacturing
37 Beatrice Hensleit Health Care Consultant
38 Tim Hensleit Building contractor
39 Patricia Holt Development
40 Neal Howard Pharmacy Consultatant
41 Anthony Jackson Corporate Finance
42 Rodger Jensen Citrus Fruit Growing
43 Edward Kaczmarek Youth Ministry
44 David Kalemkarian Superior Court Judge
45 Julia Keitges Community Volunteer
46 Robert Kittredge Education Counseling
47 Gordon Knott Lumber-Retail
48 Stefanie Krause Attorney-Estate Planning
49 John Krikorian Property Management-Residential
50 Michael Lakovich Wealth Management
51 John Leonardo Accounting, Holding Company
52 Richard Lord Human Resources
53 Scott Lowe Financial Services
54 Darin Marsella Construction Management
55 Paul Masquelier Religion-Presbyterian
56 Joseph Mastro Auditing-Special Districts
57 Eric Mayu Mortgage Broker
58 William McGlasson Consulting Civil Engineer
59 Deborah McHenry-Christiansen Auto Broker
60 Denise Mena Marketing
61 Patricia O'Neill Real Estate - Residential
62 Bank of the West Kevin Oflazian Banking-Commercial
63 Mohamed Osman I.T. Field Engineer
64 Anantanarayan Padmanabhan Hematology & Oncology
65 Rosendo Pena Court of Appeal, Justice
66 Phouangmala Phakonekham Non-Profit Executive
67 Janet Powell Banking, Trust Services
68 Richard Powell Stock Broker
69 Carol Putnam Honorary
70 R. L. Chip Putnam Superior Court Judge
71 Richard Quan Financial Planner
72 Michael Rabara Funeral Services
73 David Reuland Insurance Adjusting
74 Michael Robertson Structural Engineer
75 Jeff Rowland Certified Public Accountant
76 Susan Ryan Credit Union-CEO
77 Alison Samarin Deputy County Counsel
78 Yvonne Sanchez Retirement advisor
79 Houry Sanderson Superior Court Judge
80 Peter Scheer Raisin Broker
81 Scott Shewan Business Law
82 Kathryn Siemens-Harris Family Dentistry
83 Jim Sizemore Real Estate
84 Nicholas Smaldino Group Life Sales
85 Charles Small Certified Public Accountant
86 Mark Smith Insurance Risk Management
87 Oral Speight Banking-Agricultural Specialist
88 Plato Sterios Casualty Insurance
89 William Stevens Architecture
90 Darren Tali LPL Financial
91 Aram Tatarian Auto Repair
92 Vincente Tennerelli Attorney
93 Charles Wadhams Honorary
94 Haley Wagner Restaurant-Sales Manager
95 Marsha Wagner Educator
96 Laura Ward Attorney-Business Law
97 Sharon Weaver Parkway Management
98 Rhonda Wessels Auto Recovery
99 James Widjaja Insurance
100 Noelle Willbanks Civil engineer